Urodzinowa ZMK

10 sierpnia odbyła się wyjątkowa, dwudziesta piąta Zabrzańska Masa Krytyczna. Oznacza to, że już od okrągłych dwóch lat jeździmy pod hasłem „my nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem”.
Tym razem honorowy patronat nad uroczystym przejazdem objęła pani Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik.

Na starcie stawiło się ponad 120 rowerzystów, szybko jednak ta liczba przekroczyła 150 osób, które przejechały zmienioną na tą okoliczność trasą, która wiodła przez dzielnicę Mikulczyce aż po ścieżkę rowerową, która następnie doprowadziła cyklistów bezpiecznie na teren Akademii Medycznej w Rokitnicy, gdzie czekało kilka atrakcji: skromny poczęstunek zapewniło miasto Zabrze, wyśmienita yerbą na zimno częstowała herbaciarnia Czajnik, darmowe książki rozdawała Biblioteka Miejska, a zdrowy styl życia i ideę transplantacji organów promowało Stowarzyszenie Transplantacji Serca.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali nam przez ostatnie dwa lata, ale przede wszystkim dziękujemy uczestnikom – cieszymy się, że chcecie z nami jeździć, że razem możemy starać się o podniesienie kultury prorowerowej w naszym mieście.

Do zobaczenia już 14 września!

Polecamy: