„Odjazdowy Bibliotekarz”
czyli 22 Zabrzańska Masa Krytyczna

Zdaniem wielu rowerzystów to była jedna z najlepszych Mas Krytycznych, na jakich byli. Rowerzyści i zabrzańska Miejska Biblioteka Publiczna połączyli siły w ramach ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”, która ma na celu zwalczanie stereotypu bibliotekarza – mola książkowego.
A my w pełni się zgadzamy, że to tylko stereotyp!

Pomarańczowy korowód ponad setki rowerzystów (pomarańcz jest przewodnim kolorem akcji) przejechał ulicami Zabrza i skutecznie przypomniał o obecności rowerzystów na drogach nie tylko Amsterdamu, ale także i naszego miasta. Na zakończenie peleton zatrzymał się pod Biblioteką Centralną obok pl. Teatralnego, gdzie został przygotowany piknik i poczęstunek w postaci mandarynek i muffinek.
Nie zabrakło oczywiście książek, które można było wybierać z przepastnych koszy, oraz losów z ciekawymi, rowerowymi sentencjami i nagrodami.

Mamy nadzieję, że to początek pozytywnie zakręconej współpracy i spotkamy się nie tylko za rok, na kolejnej edycji „Odjazdowego Bibliotekarza”, ale już za miesiąc na 23 Zabrzańskiej Masie Krytycznej 🙂

A na koniec oczywiście kilka fajnych zdjęć i fantastyczny filmik streszczający cały przejazd ZMK – zapraszamy do podziwiania, „lajkowania” i komentowania 🙂

Galeria zdjęć

2 odpowiedzi na „„Odjazdowy Bibliotekarz”
czyli 22 Zabrzańska Masa Krytyczna

Polecamy: